Misja Przyjaciół Dzieci

Idźmy do dzieci razem!

Wsparcie dla służby misyjnej Nicolaia

Zobacz zdjęcia ilustrujące służbę Nicu w Mołdawi
od początku służby, czyli od listopada 2020

Nicolai, czyli po prostu Nicu, to nasz brat w Chrystusie mieszkający w Mołdawii, w mieście Străşeni. Do niedawna łączył służbę z pracą zawodową. Miał jednak ogromne pragnienie, aby cały swój czas wykorzystać na pracę misyjną.

Jako Misja Przyjaciół Dzieci postanowiliśmy pomóc Nicu znaleźć finanse, tak aby mógł poświęcić czas służbie. Wspieranie misjonarzy w Mołdawii docierających z Ewangelią do dzieci i młodzieży, to jeden z priorytetowych celów służby Misji Przyjaciół Dzieci w tym kraju.

Na pracę Nicu potrzeba 1300 złotych miesięcznie. Z jednej strony to dużo, ale z drugiej nie aż tak wiele, biorąc pod uwagę fakt, że kwota taka wystarcza na utrzymanie pełnoetatowego pracownika misyjnego na cały miesiąc… 

Dzięki życzliwym sercom sióstr i braci z Polski, udało się zebrać środki, tak aby Nicu od listopada 2020 mógł rozpocząć pracę misyjną.

W tej chwili mamy 90% wsparcia dla Nicu, który pomimo niepełnej kwoty zdecydował się rozpocząć misyjną służbę. Nicu dołączył do istniejącego już zespołu misyjnego w Recea. Dodatkowo rozwija służbę w wiosce Zubreşti. W jednej i drugiej miejscowości zajmuje się dziećmi i młodzieżą. Właśnie on będzie również odpowiadał za pracownię komputerową. W ten sposób Nicu idealnie wpisuje się w Projekt Informatyczny, najnowsze przedsięwzięcie Misji Przyjaciół Dzieci w Mołdawii! To niesamowite, jak Pan Bóg połączył najnowszy Projekt MPD ze służbą misyjną Nicu!

Bardzo uprzejmie chciałbym zwrócić się z pytaniem i prośbą o przemyślenie możliwości zadeklarowania regularnej, comiesięcznej kwoty wspierającej misyjną służbę Nicu lub wsparcia jednorazowego.

Jeśli więc Pan Bóg porusza Twoje serce, aby wesprzeć pracę misyjną Nicolaia, serdecznie zachęcam do włączenia się w to piękne dzieło!

Aby to zrobić, można użyć specjalnego formularza lub skontaktować się bezpośrednio ze mną (dane do kontaktu poniżej). Wszelkie wpłaty na ten cel można przekazywać na konto misyjne Misji Przyjaciół Dzieci: 45 2130 0004 2001 0270 2629 0001, koniecznie z dopiskiem "Nicu".

Każdy kto zaangażuje się finansowo, będzie otrzymywał regularne sprawozdania z wykonanej przez Nicu pracy. Na bieżąco, osobiście będę informował o tym, co się dzieje, jak wygląda służba Nicu i o jej rezultatach. 

Przede wszystkim, niezależnie od spraw finansowych i podjętych przez Ciebie decyzji, proszę o modlitwę o Nicolaia i jego rodzinę (jest żonaty z Aną i mają kilkumiesięcznego synka Samuela) oraz o piękną służbę naszych sióstr i braci w wiosce Recea. 

W razie jakichkolwiek niejasności, pytań oraz w przypadku wszelkich uwag związanych z tą sprawą bardzo proszę o kontakt! 

Dziękuję i gorąco pozdrawiam! 

Wojciech Borys
Dyrektor Misji Przyjaciół Dzieci
Tel. +48 604 469 264 

borys@mpd.org.pl 
www.mpd.org.pl