Misja Przyjaciół Dzieci

Idźmy do dzieci razem!

Pomóż uchodźcom z Ukrainy w Mołdawii


Kochani! Do Mołdawii przybywa coraz więcej uchodźców z Ukrainy. Przyjmowani są z wielką empatią, życzliwością i gotowością niesienia ulgi w cierpieniu. Jednak wysiłki Mołdawian są mocno ograniczone zasobami, jakimi dysponują. Jako Misja Przyjaciół Dzieci chcemy wesprzeć naszych przyjaciół w Mołdawii, aby mogli zaoferować Ukraińcom jak najlepszą pomoc. 

Obecnie nie jesteśmy w stanie pojechać do Mołdawii i zawieźć potrzebne jedzenie, materialne wsparcie, itp. Dlatego na razie jedyną możliwością pomocy są pieniądze. Chcemy je przekazywać do trzech pastorów, zaufanych przyjaciół z którymi od lat współpracujemy, do Olega, Iona i Adriana. Wszyscy oni zajmują się w tej chwili niesieniem szeroko pojętej pomocy uchodźcom i jednym z największych wyzwań, przed którymi stoją jest zakup żywności. Jestem z nimi w stałym kontakcie i mam informacje z pierwszej ręki. 

Dlatego uprzejmie proszę o pomoc finansową na zakup żywności dla uchodźców w Mołdawii! 

Wiem, że w Polsce mamy również wielu Ukraińców, a ich liczba ciągle rośnie. Jednak możliwości pomocy naszego kraju w porównaniu z Mołdawią są nieporównanie większe! Mołdawia to kraj, który i bez napływającej fali uchodźców, z trudem radził sobie z zabezpieczeniem podstawowych potrzeb, a restrykcje epidemiczne tylko pogłębiły problemy właściwie w każdej sferze życia. Nie waham się więc poprosić o taką pomoc i nie ukrywam, że liczę na Wasze życzliwe i hojne, przyjacielskie serca!

Każdy dar finansowy można przesłać na konto naszej Misji

Misja Przyjaciół Dzieci

numer konta bankowego: 
45 2130 0004 2001 0270 2629 0001

Można również użyć systemu PayPal

  

Uwaga! Koniecznie z dopiskiem "Uchodźcy w Mołdawii"

Pięknie dziękuję każdemu kto postanowi włączyć się w ten kluczowy w tej chwili projekt pomocowy w Mołdawii! Będę informował o pozyskanych środkach oraz w miarę możliwości zamieszczał zdjęcia z przekazanej pomocy, a wszyscy Darczyńcy otrzymają końcowy raport, szczegółowo przedstawiający skalę i charakter przekazanego wsparcia. 

Zobacz albumy zdjęć ilustrujące pomoc kościołów w Mołdawii dla uchodźców z Ukrainy we współpracy z MPD:

Kościół pastora Olega
w Strășeni i Negrești


Kościół pastora Iona
w Recea


Kościół pastora Adriana
w Strășeni


Serdecznie pozdrawiam!
Wojciech Borys, dyrektor Misji Przyjaciół Dzieci