STRONA GŁÓWNA

Moldova, czerwiec 2008
Wyjazd misyjny na Mołdawię
» zobacz więcej zdjęć

Ten wyjazd wypadł dość nieoczekiwanie. Ale jak wszystko zaplanowane przez Boga, przyniósł wiele dobrego. Przede wszystkim zakupiliśmy 787 Biblii dla dzieci w ramach naszego Projektu Biblijnego. Więcej o tym Projekcie można przeczytać tutaj. Poza tym chcieliśmy przygotować sierpniowy wyjazd ewangelizacyjny. Planujemy dotarcie z Ewangelia do czterech wsi, w tym do trzech nowych, w których jeszcze nie byliśmy. Zanim dojechaliśmy do Straseni, na naszej drodze stanęły dzieci. I to dosłownie, bo czwórka rodzeństwa sprzedawała na poboczu czereśnie. Okazało się, że są ze Straseni i znają kościół do którego jeździmy. Ciekawe, czy jeszcze się spotkamy?

A może trafią do klubiku dla dzieci, jaki kilka tygodni temu rozpoczęła Ania... Jest ona jedną z trzech już osób, które otrzymują wsparcie w ramach Projektu Edukacyjnego. I to właśnie jest niesamowite, bo zupełnie nie spodziewaliśmy się, że mieszkanie, które wynajęliśmy Ani wspierając jej edukację, stanie się miejscem, gdzie dzieci będą mogły regularnie spotykać się i słyszeć Ewangelię! Dwa zdjęcia poniżej pochodzą właśnie z jednego ze spotkań organizowanych przez Anię. Przez najbliższe miesiące razem z Anią będzie mieszkała także Ewa, której pragnieniem jest służyć na Mołdawii. Wspólnie będą prowadziły te spotkania. 

Dobre wieści płyną także z Recea. Jest to miejsce, gdzie dzieci z tej wsi mogą codziennie otrzymać posiłek, zrozumieć Ewangelię i być nauczane Bożego Słowa. Na zdjęciu poniżej Zina prowadzi zajęcia z dziećmi. Od kilku lat wspieramy tę pracę. A właściwie jest naszym przywilejem przekazywanie wsparcia od braci i sióstr z Polski! Dzięki temu, w domu który wynajmują nasi Przyjaciele, pojawiła się nowa lodówka, pralka i sprzęt kuchenny! Dla dzieci jest to miejsce, w którym znajdują schronienie i pomoc. Niestety dom i teren wokół niego zostanie wystawiony na sprzedaż! Jest szansa, żeby pozostał w dotychczasowych rękach i żeby ta służba była kontynuowana! Całość ma kosztować 16.000 USD, a nasi bracia i siostry zgromadzili już 11.000 USD. Potrzeba więc jeszcze tylko 5.000 USD (ok. 11.500 złotych). Prosimy o modlitwę, by dom wciąż służył dzieciom! Zachęcamy do obejrzenia tutaj krótkiego video, przedstawiającego dom w Recea. Bogu za wszystko niech płynie chwała!

. 
»
zobacz więcej zdjęć


Idźmy do dzieci razem!